Music Box. Woodstock ’99: Pokój, miłość i agresja to film dokumentalny o legendarnym święcie muzycznym, które wymknęło się spod kontroli. Jest to pierwszy z serii filmów w cyklu Music Box.
Film dokumentalny Music Box. Woodstock ’99: Pokój, miłość i agresja zostanie wyemitowany w 22. rocznicę festiwalu. Film wyreżyserował Garret Price (Love, Antosha), a jego producentem wykonawczym jest Bill Simmons (dokumenty HBO Andre The Giant, Dzieciaki z showbiznesu). Produkcja jest zapisem wydarzeń, które miały miejsce podczas trzydniowego festiwalu muzycznego Woodstock 99. Impreza miała nawiązywać do atmosfery jedności i ideałów kontrkultury legendarnego festiwalu z 1969 roku, ale została głównie zapamiętana ze względu na zamieszki, grabieże i napaści na tle seksualnym.
Festiwal, który wymknął się spod kontroli został nazwany „dniem, w którym umarły lata 90.” Film Music Box. Woodstock ’99: Pokój, miłość i agresja to przede wszystkim portret amerykańskiej młodzieży końca lat 90., która żyje w cieniu tragedii w szkole w Columbine. To także lata narastającej histerii przed rokiem 2000 i moment, w którym gniew pokolenia doprowadził do radykalnych, kulturowych zmian. Film, w którego ścieżce dźwiękowej usłyszymy utwory najbardziej agresywnych zespołów rockowych tamtych czasów, rewiduje także mity lat sześćdziesiątych. Jego twórcy przedstawiają niewygodną prawdę na temat zagrożeń wpisanych w wyidealizowaną nostalgię w dobie komercji i zysków.
Seria dokumentów muzycznych
Music Box. Woodstock ’99: Pokój, miłość i agresja jest pierwszą produkcją z serii Music Box będącą kolekcją filmów dokumentalnych poświęconych przełomowym wydarzeniom w świecie muzyki. Kolejne tytuły z serii, które firmują różni reżyserzy, pojawią się w HBO już jesienią. W cyklu zobaczymy następujące produkcje:
- „Jagged”: Kameralny portret Alanis Morisette i historia nagrania jej kultowej płyty Jagged Little Pill z 1995 roku, reżyseria Alison Klayman;
- „Untitled DMX”: W filmie zobaczymy nigdy wcześniej nie publikowane rozmowy ze zmarłym raperem, nagrane po jego zwolnieniu z więzienia. Jest to portret młodego człowieka, który zmaga się z uzależnieniem, brzemieniem sławy i własnymi demonami w ostatnich latach swojego życia, reżyseria Christopher Frierson;
- „Listening to Kenny G”: Film o najpopularniejszym instrumentaliście wszechczasów i powodach, dla których do dziś polaryzuje on słuchaczy, reżyseria Penny Lane;
- „Mr. Saturday Night”: Nieznana historia Roberta Stigwooda, ojca złotej ery muzyki disco, reżyseria John Maggio;
- „Untitled Juice WRLD”: Twórcy filmu analizują wpływ, jaki nieżyjąca gwiazda hip-hopu wywarła podczas swojego krótkiego życia na ten gatunek muzyczny, reżyseria Tommy Oliver.